HTML 5

Mobilių svetainių programavimas (HTML5)

Paslaugos arba informacija jūsų svetainėje gali būti pasiekiami ne tik per kompiuterio naršyklę, bet ir naudojantis mobiliais įrenginiais, tokiais kaip iPhone bei Android išmanieji telefonai arba iPad planšetiniai kompiuteriai. Pritaikykite savo svetainę mobiliems įrenginiams ir leiskite žmonėms naudotis Jūsų paslaugomis arba įsigyti prekes net ir tada kai jie yra toli nuo kompiuterių!

Programuotojai.lt komanda pritaiko svetaines visiems šiuolaikiniams mobiliems įrenginiams naudojant HTML5 kalbą.

HTML5 programavimas

Moderniausių HTML, CSS ir JavaScript programavimo priemonių naudojimas kurti grafinei interneto platformoje veikiančių sistemų aplinkai vadinama HTML5 programavimu. HTML5 standartas nėra iki galo nusistovėjęs, jis šiuo metu kuriamas, todėl negalima teigti, jog viena ar kita interneto naršyklė palaiko HTML5. Skirtingos naršyklės turi įgyvendintus skirtingus HTML5 standarte numatomų savybių rinkinius.
Mes esame puikiai įvaldę visas HTML5 technologijas ir teikiame profesionalias HTML5 programavimo paslaugas. Keli mūsų darbai, kuriuos kurdami panaudojome HTML5 technologijas:

Jeigu norite mus pasamdyti HTML programavimo darbams atlikti – susisiekime →

Nepilnas HTML5 savybių palaikymas nereiškia, jog naujausių standartų nereikėtų naudoti savo projektuose. HTML5 standarte numatytas funkcijas įgyvendinti yra paprasčiau, nei ieškoti vienos ar kitos problemos sprendimo senais, nestandartizuotais būdais, kuomet tenka kiekvienoje platformoje rasti būdus kaip įgyvendinti vieną ar kitą funkcionalumą. Kartais modernios funkcijos, kurias lengvai galima pasiekti HTML5 priemonėmis tiesiog dekoruoja puslapį, o standartų neįgyvendinančiomis naršyklėmis vaizdas atrodo ne toks gražus.

Puikus pavyzdys yra apvalinti kampai interneto dizaine. Anksčiau programuotojai turėjo ieškoti būdų kaip puslapio kampuose pridėti paveikslėlius, ar rašyti sudėtingas komandas, kad kampai būtų išpiešiami programiniu būdu. Dabar tam pakanka CSS kalbos instrukcijos. Senas būdas apkrauna vartotojo kompiuterį, prailgina svetainės atsisiuntimo laiką, o kraštutiniais atvejais netgi sudarko vaizdą naršyklėse, kurioms nebuvo numatytas sprendimas. Naujasis būdas tiesiog veikia moderniose naršyklėse, o senose yra ignoruojamas.

Panaši situacija yra su nestandartinių šriftų naudojimu, formos elementų dekoravimu ir daugeliu kitų smulkmenų, kurias programuoti HTML5 priemonėmis yra greičiau ir pigiau.

Kitas svarbus dalykas dėl ko verta naudoti HTML5 funkcijas savo projektuose yra mobilūs įrenginiai – telefonai, planšetiniai kompiuteriai, bei kiti modernūs ateities įtaisai, kurie jau turi, ar netrukus turės interneto naršykles: išmanieji televizoriai, šaldytuvai, laikrodžiai, automobiliai, robotai, droidai – sąrašą galima tęsti kiek tik leidžia fantazija.

Žinoma, HTML5 neapsiriboja tokiais patobulinimais kaip apvalinti kampai. HTML5 siūlo priemones darbui su bylomis, duomenų bazėmis, audio ir video informacija, prieigą prie įrenginio jutiklių (šiuo metu tą geriausia įsivaizduoti kaip išmaniojo telefono sensorių informacijos nuskaitymas: kompaso duomenys, GPS koordinatės, temperatūra, apšviestumas, baterijos informacija ir kitos fizinio pasaulio savybės).

Pamažu naršyklėje veikiančios aplikacijos įgauna vis daugiau funkcionalumo, kurį iki tol turėjo tik specialiai tai platformai suprojektuotos sistemos (Native apps).

Kokios HTML5 savybės jau veikia, ar netrukus pradės veikti skirtingose naršyklėse galime pamatyti čia: http://caniuse.com/