WEB programavimas: Joomla

Kas yra Joomla!?

Joomla!® yra nemokama atviro kodo turinio tvarkymo sistema (TTS), kurią dešimtys tūkstančių naudotojų apibūdina kaip geriausią turinio valdymo sistemą pasaulyje.

Joomla kuriama ir palaikoma didelio kūrėjų kolektyvo, o jos namų tinklapis yra Joomla.org.

Paprastai kalbant, Joomla skirta kurti internetiniams tinklapiams, kurių turinys yra nuolat kintantis. Joomla taip pat galima naudoti ir tinklapiams, kurių turinys yra nekintamas – tiesiog tuo atveju jos tikroji paskirtis nėra išnaudojama.

Joomla yra parašyta PHP programavimo kalba ir naudoja MySQL duomenų bazę. Ji pasižymi tokiomis ypatybėmis, kaip puslapių įrašymas į podėlį gerinant veikimo spartą, RSS (naujienų) kanalų naudojimu, bet kurio įrašo spausdinimu, eksportavimu į PDF formatą, tinklaraščio galimybėmis, apklausų sudarymu, kalendorių naudojimu, paieška tinklapyje, pritakymu daugiakalbei aplinkai ir kitomis ypatybėmis.

Pavadinimas “Joomla” tariamas kaip “Džiumla”, kuris Suahili kalboje reiškia “visas” arba “visuma”. Jis buvo pasirinktas kaip atspindintis kūrėjų komandos ir bendruomenės atsidavimą projektui. Pirmas Joomla leidimas (Joomla v.1.0.0) buvo išleistas 2005 m. rugsėjo 16d. Tai buvo perdirbtas Mambo TVS projektas, kuriame buvo ištaisytos įvairios klaidos ir saugumo spragos. Projektas numato, kad naujoji Joomla! 2.0 versija bus perrašyta iš pagrindų, naudojant PHP 5.