Didėjančios kainos (angliškas) aukcionas

INTERNETO AUKCIONO PAVYZDYS

Populiariausias – didėjančios kainos (angliškas) aukcionas. Kad geriau įsivaizduotumėte, žemiau pateiksime sugeneruotą angliško aukciono modelį:

  1. Aukcione gali dalyvauti visi žmonės, kuriems nuo aukciono pradžios yra sukakę ne mažiau nei 18 metų ir turi mobilaus ryšio telefoną;
  2. Sistemoje automatiškai nustatyta 1 eur pradinė kaina, o aukciono pabaigos laikas, pavyzdžiui, 24 val.;
  3. Pavyzdžiui, vienas statymas (išsiųsta SMS, kurios įkainis yra žinomas dalyviams – 0,50 eur) pakelia prekės kaina 1 euru centu iki 2 eurų ir automatiškai atnaujina aukciono pabaigos laiką;
  4. Pasibaigus aukciono laikui, teisę įsigyti prekę už paskutinę aukciono kainą turi žmogus išsiuntęs paskutinį SMS;
  5. Apie laimėtą prekę ar paslaugą, nustatytomis informavimo priemonėmis, pranešama laimėtojui.
  • Angliškasis (didėjančios kainos) aukcionas

Aukcionas pradedamas nustačius pradinę prekės kainą. Dalyviai siūlo aukštesnę kainą, o sandoris sudaromas su didžiausią pinigų sumą pasiūliusiu dalyviu. Šiandien tai labiausiai žinomas ir dažniausiai taikomas tokio pobūdžio aukcionas, šį tipą naudoja ir garsūs Sotheby’s, Christie’s ar Phillips aukcionai. Dažniausiai juose parduodami vienetiniai objektai. Parduodant keletą objektų, procesas trunka tol, kol pasiekiama kaina, kuriai esant paklausa susilygina su pasiūla.

Angliški aukcionai gali būti dviejų rūšių:

  1. Nustatytos mažiausios kainos (angl. auction with rezerve) – šis būdas naudojamas apsaugoti pardavėją. Be pradinės kainos čia nustatoma ir mažiausia kaina už kurią pardavėjas įsipareigoja parduoti prekę. Jei aukciono dalyviai nepasiūlo didesnės nei nustatytoji mažiausia kaina, pardavėjas neįsipareigoja parduoti prekės.
  2. Be mažiausios kainos nustatymo – pardavėjas įsipareigoja parduoti prekę didžiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui.

Šaltiniai:

Vikipedija.lt